Skalbimas ir valymas

Kad marškiniai tarnautų ilgai ir atrodytų kaip nauji, laikykitės gamintojo rekomenduojamų priežiūros būdų. Paprastai iš šiuolaikinių medžiagų pasiūti marškiniai ypatingos priežiūros nereikalauja, – dažniausiai juos galima skalbti automatinėje skalbimo mašinoje, ne aukštesnėje kaip 40 C temperatūroje. Prieš skalbdami marškinius užsekite ir išverskite. Jei apykaklės kauliukai išmami, išimkite juos. Nepridėkite per daug drabužių į skalbyklę ir intensyviai negręžkite. Visada atkreipkite dėmesį į gamintojo prisiūtos priežiūros etiketės simbolius, – jei jūsų marškiniai šilkiniai ar lininiai, tikėtina, jog juos rekomenduojama valyti cheminiu būdu. Tai nereiškia, kad jų negalima skalbti, tačiau audinys gali nevienodai susitraukti, išblukti, o apykaklė ir rankogaliai – prarasti formą. Šiuolaikiniai žymių gamintojų audiniai (net ir lininiai) paprastai yra itin atsparūs skalbimui, traukimusi ir blukimui.

 

Džiovinimas

Išskalbtų marškinių negalima džiovinti džiovyklėje. Geriausiai jie išdžius pakabinti ant pakabos, ištiesinus apykaklę, rankogalius ir užsegimo juostelę. Svarbu neperdžiovinti,- marškinius reikėtų lyginti dar drėgnus (arba gerai sudrėkinti prieš lyginimą).

 

Lyginimas

Marškiniai lyginami drėgni . Patikrinkite kokią temperatūrą lyginimui rekomenduoja gamintojas, o jei nesate tikri, – pradėkite nuo žemesnės temperatūros ir ją palaipsniui didinkite. Geriausia lyginti geros kokybės gariniu lygintuvu (bent 1200-1800 vatų). Jei norite ypatingai gaiviai atrodančių marškinių – išverskite juos, išlyginkite iš blogosios pusės, o tada dar kartą iš gerosios pusės. Tamsius marškinius geriau lyginti tik išvirkščius, tuomet jie neblizgės. Visada pradėkite lyginti nuo apykaklės,vėliau išlyginkite rankogalius, tada marškinių priekį, po jo nugarą ir pabaikite rankovėmis. Visuomet lyginkite aplink sagas, niekada nedėkite lygintuvo ant jų. Išlygintus marškinius pakabinkite ant pakabos, įdėkite apykaklės kauliukus, jei išėmėt prieš skalbdami. Kai atvės, pakabinkite į spintą.