Gerai tinkantys marškiniai visų pirma turi būti patogūs. Patys patogiausi, žinoma, bus individualiai jums siūti marškiniai, ar bent jau pataisyti jūsų figūrai, tačiau atidžiai rinkdamiesi galite rasti ir puikius masinės gamybos marškinius. Pirmiausia, ką turite padaryti- išsirinkti modelį, tinkantį jūsų kūno tipui (patarimus rasite čia). Renkantis spalvą ar raštą viskas priklauso nuo jūsų skonio ir numatomos marškinių dėvėjimo progos. Pats saugiausias pasirinkimas- balta. Saugiausias apykaklės pasirinkimas- mažai praskleista ( angl. semi cutaway, spread collar),- tokia tiks prie bet kokio kaklaraiščio ar kostiumo, taip pat gražiai atrodys nešiojama prasegta. Matuojantis marškinius parduotuvėje ar namuose reikėtų atkreipti dėmesį į šias detales:

1.  Užsegus marškinių apykaklę tarp jos ir kaklo turėtų tilpti du pirštai.

2.  Užsegus rankogalius rankos neturėtų būti įmanoma ištraukti iš rankovės.

3.  Rankovių ilgis turi būti toks, kad ištiesus rankas į šonus rankogaliai būtų ne aukščiau riešo, tačiau jas nuleidus, nebūtų daugiau nei 2,5 cm apkritusios medžiagos virš rankogalio.

4.  Pečių linija neturi būti žemiau jūsų natūralios pečių linijos.

5.  Ties krūtine ir liemeniu turėtų likti ne mažiau nei 2,5-7,5 cm pločio laisvos medžiagos (priklausomai nuo marškinių modelio).

Nebijokite paklausti pardavėjo- galbūt jis gali pataisyti marškinius ir pritaikyti jūsų figūrai. Įmanoma viskas,- tiek patrumpinti rankoves, tiek pasiaurinti pečius ar liemenį, tiek  persiūti platesnę apykaklę.

Svarbiausia, – negailėkite laiko ir netingėkite matuotis!