APYKAKLĖS

Perkant vyriškus marškinius svarbu atsižvelgti ir į jų apykaklės tipą. Nors iš pirmo žvilgsnio šis marškinių elementas ir neatrodo labai svarbus, tačiau tai yra labiausiai matoma ir dėmesį atkreipianti marškinių dalis,ypač dėvint švarką. Tinkamai parinkta apykaklė padeda subalansuoti veido ir kaklo proporcijas, paslėpti galimus trūkumus ir pabrėžti privalumus. Skirtingų apykaklių tipų, ko gero, galima būtų priskaičiuoti virš dvidešimt, tačiau čia aptarsime tik pagrindinius ir dažniausiai naudojamus, nors galime pasiūti bet kokį jūsų pageidaujamą.

Smokingo tipo apykaklė (wing collar)

Apykaklė vaidina didžiausią vaidmenį nustatant marškinių formalumą. Pavyzdžiui, smokingo tipo apykaklė laikoma progine ir dėvima būtinai su smokingu ar fraku. Marškiniai su smokingo tipo apykakle negali būti nešiojami vieni patys, be smokingo ar prasegti.  Ant kaklo būtinai rišama peteliškė  (balta arba juoda) ar siaura kaklajuostė. Marškiniai su smokingo apykakle- proginis, formalus drabužis. Ši apykaklė puikiai tinka bet kokiam veido tipui.

 

Klasikinė apykaklė (Classic collar)

Klasikininės apykaklės galiukai yra nukreipti beveik tiesiai ar visiškai tiesiai žemyn. Tai tradicinė, plačiausiai naudojama, formali  apykaklė. Atstumas tarp apykaklės kampučių yra santykinai mažas. Vertikaliai žemyn nukreipti galiukai vizualiai ilgina veidą ir kaklą, todėl labiausiai tiks trumpo kaklo ir plataus veido savininkams. Klasikinę apykaklę turintys marškiniai gražiausiai atrodys vilkimi kartu su švarku ar kostiumu. Prie jų taip pat rekomenduojama ryšėti kaklaraištį neplačiu mazgu. Šis pagrindinis modelis turi nemažai sumodernintų variacijų ir atmainų, – apykaklė gali būti pailginta ar pasiaurinta, prisegama sagutėmis (ar paslėptu prisegimu), sujungta grandinėle ar specialiu segtuku.

 

Praskleista (Spread collar)

Praskleista marškinių apykaklė – tarpinis variantas tarp klasikinės ir nukirptos. Idealiai tinka vyrams, kurie turi kiek ilgesnį kaklą ar pailgą veidą. Tai viena universaliausių apykaklių – marškinius, turinčius ją, galima vilkėti tiek su kostiumu ir kaklaraiščiu, tiek kartu su džinsais prasegus kelias sagas. Šiai marškinių apykaklei tinka visi kaklaraiščių mazgai. Šis apykaklės plotis nepalieka abejonių dėl jos kilmės. Beveik klasika bespoke marškiniams tapusi apykaklė jau daugiau kaip šimtmetį populiari tarp Holivudo aktorių, Europos karališkųjų šeimų atstovų.

 

Nukirpta marškinių apykaklė  (Cutaway collar)

Tai ypač daug iš priekio nukirpta apykaklė, kurios galiukai yra nukreipti į šonus. Ši apykaklė palieka daug vietos platesniems kaklaraiščio mazgams (tokiems kaip Vinzoro mazgas). Šios apykaklės taip pat gali būti įvairių variacijų ir atmainų. Dėl savo formos ir dizaino ši apykaklė vizualiai platina kaklą ir veidą, todėl geriausiai tinka vyrams, kurie turi ilgesnį kaklą ar pailgą veidą. Platesnio veido ir trumpesnio kaklo vyrams šios apykaklės reikėtų vengti, nebent ji bus nešiojama be kaklaraiščio. Ši apykaklė taip pat turi keletą daugiau ar mažiau nukirptų įvairių pločių variantų.

 

Stovė (Mandarin collar)

Mandarin tipo apykaklė, arba stovė- neatlenkiama, siaura vyriškų marškinių apykaklė, kilusi iš Kinijos. Yra įvairių šios apykaklės variacijų,- jos gali būti nuo 2 iki 5 cm pločio, tiek užsegamos, tiek laisvais galais, užapvalintos arba ne. Mandarin tipo apykaklė išduoda konservatyvumą ir tuo pačiu didelį pasitikėjimą savimi. Ši apykaklė dažnai naudojama uniforminiams rūbams. Šio tipo apykaklės puikiai tinka bet kokiam veido tipui. Svarbu, kad tokia apykaklė nebūtų labai prigludusi, – tarp jos ir kaklo turi laisvai tilpti bent vienas pirštas.

 

RANKOGALIAI

Rankogaliai, kaip ir apykaklė, – matomiausia marškinių dalis. Jie visada turi matytis iš po švarko rankovių. Paprastai, priklausomai nuo stiliaus ir progos, paliekama iki 2,5cm matomo audinio, nebent specialiai siekiama „italų mafiozo“ įvaizdžio, – tada gali matytis kone visas rankogalis. Rankogaliai skirstomi į dvi pagrindines grupes,- viengubi ir dvigubi (prancūziški).

Viengubi rankogaliai (button cuffs)

 Tai dažniausiai naudojami masinėje gamyboje rankogaliai. Jie gali būti tiek formalūs, tiek kasdieniai. Visada siuvami viengubi, užsegami sagomis, būna įvairaus pločio.  Riešo apimtis gali būti reguliuojama viena šalia kitos prisiūtomis sagomis. Šie rankogaliai dažniausiai skiriasi pločiu, užsegimo sagų skaičiumi ir kampais,- jie gali būti nukirpti, suapvalinti, ar palikti statūs. Geresni marškiniai turi papildomą mažą sagutę, kuria užsegama rankovė netoli rankogalio.

Dvigubi rankogaliai (french cuffs)

Tai užlenkiami rankogaliai, susegami sąsagomis. Derinami tik prie formalių apykaklių. Dvigubi (prancūziški) rankogaliai tinkami oficialiam aprangos kodui, tačiau gali būti dėvimi ir kaip verslo apranga. Šie rankogaliai taip pat gali būti suapvalintais ar nukirptais kraštais, įvairaus pločio, tačiau visada segami tik viena pora sąsagų.